ההשלכות של העסקת עובדים זרים בניקיון משרדים

העסקת עובדים זרים בענף הניקיון אסורה

העסקת זרים בענף הניקיון הפכה לאחרונה שכיחה אך היא עדיין אסורה בתכלית האיסור

מידי פעם צצות להם כתבות על כתבי אישום שהוגשו נגד מפורסמים בגין העסקת עובדים זרים לניקיון . העסקת עובדים זרים שלא כחוק מקרבת אתכם למפגש עם פקחי רשות האוכלוסין וההגירה.

חל איסור מוחלט להעסיק עובדים זרים בענף הניקיון תוכלו לראות את זה גם על רישיון השהייה שלהם בישראל.זה כולל זרים מכל מדינה שהיא לרבות תיירים מאירופה. נפוץ לאחרונה בחברות ניקיון בעיקר בתל אביב העסקה של מנקים מאוקראינה שאושרה כניסתם לישראל לשלושה חודשים ע”פ ההסדר של ישראל עם אוקראינה. כמובן שאסור להם לעבוד בזמן הזה.

לפניכם ציטוט מאתר רשות האוכלוסין והאגירה בעמוד שאלות ותשובות בנושא העסקת עובדים זרים

“שאלה: לשכנה המבוגרת שלי יש מטפלת זרה ובימי ראשון היא בחופש. האם אוכל להעסיק אותה אצלי בימי ראשון בעבודות ניקיון?

תשובה: לא. אין לך היתר להעסקת עובד זר ולכן תהיה זו עבירה על החוק בגינה אתה צפוי לקנס משמעותי של אלפי שקלים והגשת כתב אישום. המטפלת קיבלה אשרה לעבודה בתחום הסיעוד בלבד והיא אינה רשאית לעבוד בתחום אחר, או אצל מי שאין לו היתר להעסקת עובד זר.”

העסקת עובד זר בניקיון משרד היא עבירה על החוק!”

ובכל מקרה במידה וישנה העסקה יש לשלם לעובד הזר את כל התנאים הסוציאליים כמו לעובד ישראלי לרבות פנסייה מורחבת וקרן השתלמות (בהתאם לצו ההרחבה בענף הניקיון) ויתרה מכך יש לעמוד בתשלומי היטל עובד זר ובעוד לא מעט חוקים כמפורט בחוק עובדים זרים מן הסתם חברת ניקיון שמלכתחילה בוחרת בהעסקה לא חוקית נדיר שתשלם את כל צרכי העובד וכאן אתם נכנסים לתמונה

וקצת נרחיב, למרות שבעצם חברת ניקיון למשרדים אתה אתם בהתקשרות, היא זאת שנושאת ביחסי עובד מעביד . עם זאת, במקרה בו אותה חברה הפרה את זכויות העובד, זה הזמן בו אתם הופכים לחייבים כלפי העובד, להשלים לו את המגיע ולחלופין אתם עלולים לשאת בקנסות בעת העסקה לא חוקית.

בכל הנושא של עובדי חברות ניקיון / כח אדם ישנה בעצם העסקה משולשת כך שהאחריות חלה במשותף גם על המעסיק בפועל כשכמובן האחריות הראשונית היא של קבלן כח האדם/ חברת הניקיון אך בלא מעט מקרים נדרשים מזמיני השירות / המעסיקים בפועל לתת דין וחשבון על העסקה לא חוקית או הפרות כאלו ואחרות.

לפניכם ציטוט רלוונטי מאתר משרד הכלכלה:

***מעסיק בפועל (מזמין שירותי הניקיון) חייב לקיים את החובות שלא קוימו על ידי קבלן כח האדם’**

אפשר להבין את המחוקק שרצה להגן בכל מחיר על עובדי הניקיון שלא אחת נפגעים ומקופחים מבחינת זכויותיהם הבסיסיות ביותר ומנע אפשרות העסקה / פגיעה בעובדים תוך שימוש במטריית קבלן/קבלן משנה וכו’..

רוצים להיות בטוחים שהעובד מקבל את תנאיו? תתעניינו (שאלו את העובד/ בדקו את התלוש)

ולאלו המעסיקים חברות ניקיון ודאו שהחברה פועלת באישור משרד הכלכלה. אם כי זה לבד לא יפתור אתכם במקרה של הפרה אבל זה בהחלט תנאי סף להעסקה.

עצם התקשרות עם חברה שאין בידה אישור הנה כיום עבירה פלילית. החוק מחייב אתכם להחזיק ברשותכם העתק מתעודת האישור של הקבלן בעת העסקת חברת ניקיון למשרד שלכם (בקשו מחברת הניקיון)

אנו בפדנטים שרותי ניקיון מקפידים להעסיק עובדים עם ת.ז בלבד או עובדים עם אישור עבודה מפורש ללא הגבלות כך שהעסקה היא 100% חוקית ואתם כמונו מוגנים:)

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו (: דילוג לתוכן