כמה עולה ניקיון למשרד ואיך מחשבים עלות שעתית לעובד ניקיון?

כמה עולה ניקיון למשרד?

אם אתם בשלבי חיפוש ניקיון למשרד או הבית ותהיתם כמה עולה ניקיון ושאר ההוצאות הקשורות לעניין, אתם וודאי יודעים כבר שזה לא סיפור זול ולא פשוט כמו שחשבתם. ננסה לעשות טיפה סדר לאלה שעדיין מבולבלים / לא מנוסים מספיק בהעסקת מנקים. כשתסיימו לקרוא.. תדעו איך לקבל את אותו הניקיון מאותה במחיר זול יותר

על קצה המזלג, כמה עולה להעסיק מנקה פרטית?

כשתזמינו מנקה פרטית למשרד תצטרכו לשלם בין  50 ₪ ל70 ש"ח לשעה,
בתוספת נסיעות כ 20 ₪ ליום (זה המחיר שרוב המנקים יגבו)
מעבר לזה מחובתכם כמובן להנפיק תלוש שכר, לשלם ביטוח לאומי, תנאים סוציאליים, לצרף את העובד לקרן פנסיה ועוד תנאים שכדאי להעריך מראש את סך ההוצאות מבחינת חבות המעביד. כך שתצטרכו לקחת בחשבון את העלות הנוספת לשכר השעתי. יש עלויות שאי אפשר לחשב מראש כמו ימי מחלה ומציאת מחליף. כמו"כ מרבית המנקים לא יטרחו להגיע לניקיון קצר כך שתצטרכו לתת רף מינימלי של שעות נניח 3 שעות לניקיון.

בהרחבה – כמה עולה ניקיון למשרד מצד חברת ניקיון למשרד, איך חברות ניקיון מחשבות לכם את המחיר החודשי, מהן הוצאות החובה, מה משפיע על המחיר וכיצד תוכלו להוזיל עלויות?

ניגע בכמה מרכיבים שמשפיעים על העלות במרבית חברות הניקיון. אם תדעו את השיקולים תוכלו להשפיע על הצעת מחיר שתקבלו

להלן מס' חישובים מרכזיים למחיר ניקוי משרדים:

  • כמה עולה ניקיון למשרד? תלוי בהיקף העבודה. ככול שמספר ימי הניקיון/השעות בשבוע קטן יותר, כך הסכום פר ניקיון/שעה יגדל. במידה ואתם זקוקים לשעתיים ניקיון בשבוע לא תקבלו מחיר שעתי כמו משרד שבו עובדים 8 שעות ביום. תשקלו לצמצם ביקורים ולהוסיף שעות כל ביקור ובכך תחסכו. נניח במקום ניקיון 3 פעמים בשבוע למשך שעתיים קחו ניקיון פעמיים בשבוע למשך 3 שעות – המחיר יצא זול יותר.
  • צורת חישוב התשלום בד"כ לא תיעשה ע"פ השעות ניקיון בפועל (למרות שהם גם משפיעים על המחיר) כשמדובר בניקיון למשרד לא גדול וכשאתם צריכים נניח ניקיון למשרד של פעם, פעמיים בשבוע ו/ או ניקיון של מספר שעות קטן.. התמחור הסופי בד"כ יחושב גלובלית עבור חודש עבודה לפי הנתונים שביקשתם ושאותם אתם צריכים ולא בדיוק לפי כמות השעות בפועל. כך שהשעות הם יותר הערכה של הזמן הממוצע. נסו לחשבו האם חלוקת עבודה תתאים לכם (נניח ניקיון יסודי יומי של מטבח/ שירותים / ריקון פחים והדברים ההכרחיים והחדרים ינוקו יסודי פעם או פעמיים בשבוע בהתאם לחלוקת העבודה) ובכך תחסכו מהכמות השעות החודשיות.
  • מעבר להתייחסות למשך העבודה מבחינת כמות השעות הממוצעת שלוקח לנקות את המשרד שלכם, יש התייחסות גם לשטח המשרד במ"ר. ככל שהמשרד גדול יותר זה משפיע על המחיר. אם סייג קטן – במשרדים קטנים  אין ממש הבדל במחיר אם זה משרד של 60 מטר או 80 מטר.. אבל אם יש לכם משרד גדול ואתם מוכנים לחלוקת עבודה אזי השטח הופך לפחות מהותי.
  • ישנה השפע גם לסוג העבודה – למשל משרד מסודר בו העבודה יותר פשוטה לעומת בית מלאכה ששם העבודה יותר קשה ומורכבת.
  • התדירות שבה אתם צריכים ניקיונות מיוחדים כמו חלונות תשפיע על המחיר.
  • הגמישות שלכם מבחינת זמני הניקיון יכולה להשפיע על המחיר הסופי, הרי אתם לא לוקחים עובד למשרה מלאה, כך שיותר קל להתאים את זמן הניקיון שלכם לפי סידור העבודה הקיים של חברת הניקיון מכאן גם מתאפשר מחיר מעט נוח יותר עבורכם. במידה ואתם חייבים מנקה שיגיע בדיוק מתשע בבוקר ויסיים בדיוק אחד עשרה, מן הסתם זה מגביל את חברת הניקיון ויכול להשפיע על המחיר. כך שנסו להתגמש ובכך להוזיל.
  • דבר נוסף זה הצורך שלכם בנוכחות הפיזית של העובד – זמן מדויק של שעות. עם העובד מבחינתכם יכול ללכת כשסיים את העבודה והמשימות שלו לאותו יום לשביעות רצונכם, זה מקל וכך גם משפיע על התמחור בידיעה שממוצע השעות החודשי עשוי להיות פחות מהערכת הזמן בשטח . בניגוד למצב בו העובד חייב להישאר מספר שעות מוגדר בכול פעם אז ייגבה מחיר מקסימלי לכול שעת ניקיון.

אם קראתם את המאמר עד פה, אתם כבר מבינים שבעת בקשת הצעת מחיר ניקוי משרדים מצדכם יש לכם את היכולת להשפיע על המחיר שתקבלו מחברת הניקיון.

להשלמת התמונה לפניכם טבלת שכר מינימלית דרכה תוכלו לראות את הוצאות המינימום שבהם חברת הניקיון מחויבות על פי חוק. חלק מחברות הניקיון משלמות שכר מעבר למינימום אבל זה הרף המינימלי כך שאם קיבלתם הצעה שלא מכילה הוצאות אלו החוק רואה בכם 'מזמיני השירותים' אחראיים  – תוכלו לקרוא על כך בהרחבה במאמר – העסקת חברת ניקיון לא פוטרת אתכם כליל במקרה של הפרת זכויות העובד
לפניכם כאמור עלות שעתית *מינימלית* השכר בחברות ניקיון איכותיות גבוה יותר ובפדנטים זה בא לידי ביטוי בבונוסים כספיים קבועים גבוהים בשיעור של עשרות אחוזים תלוי שביעות רצון וכדו'.    

רכיב שכר

ערך מינימלי של רכיב שכר שעתי לפי ותק

מקור חישוב

1

2

5

10

שכר מינימום

29.12

29.12

29.12

29.12

צו הרחבה בענף הניקיון 2014 – החל ממרץ 2014

פנסיה (תשלום לגמל)

2.49

2.52

2.56

2.68

צו הרחבה בענף הניקיון 2014 – החל ממרץ 2014 (7.5% על שכר יסוד בתוספת וותק, דמי הבראה, ימי חג, דמי חופשה, ימי מחלה, תשלום עבור ימי מילואים ודמי לידה).

פנסיה (תשלום לגמל) בגין קצובת נסיעות

0.06

0.06

0.06

0.07

סעיף 9(ב)(3) לצו ההרחבה

תשלום לפיצויים

2.76

2.8

2.84

2.98

צו הרחבה בענף הניקיון 2014 (8.33% על שכר היסוד בתוספת וותק, דמי הבראה, ימי חג, דמי חופשה, ימי מחלה, תשלום עבור ימי מילואים ודמי לידה. במקרה שהעובד עבד שעות נוספות יש להפריש בגין עבודה זו בלבד 6%)

חופשה שנתית

1.53

1.55

1.71

3.16

צו הרחבה בענף הניקיון 2014 – החל ממרץ 2014.

דמי מחלה

0.76

0.77

0.78

0.78

צו הרחבה בענף הניקיון 2014 – החל ממרץ 2014

דמי הבראה

1.38

1.38

1.78

1.78

צו הרחבה בענף הניקיון 2014 – החל ממרץ 2014

החזר הוצאות נסיעה

1.27

1.27

1.28

1.33

צו הרחבה כללי – נסיעות

דמי חגים

1.15

1.16

1.18

1.24

צו הרחבה בענף הניקיון 2014 – החל ממרץ 2014

שי לחג

0.22

0.22

0.22

0.23

צו הרחבה בענף הניקיון 2014 – החל ממרץ 2014

תוספת וותק

0

0.35

0.35

0.46

צו הרחבה בענף הניקיון 2014 – החל ממרץ 2014

ביטוח לאומי

1.23

1.24

1.26

1.32

לפי חוק הביטוח הלאומי (3.45% * (שכר מינימום + חופשה, ותק, חגים, נסיעות, הבראה, מתנות לחגים, סבסוד ארוחות)

קרן השתלמות

2.49

2.49

2.53

2.65

צו הרחבה בענף הניקיון 2014 – החל מאוקטובר 2014 (7.5% משכר יסוד + הבראה + חופשה  + חג + מחלה)

סה"כ ערך שעה

44.47 ₪

44.94 ₪

45.68 ₪

47.81 ₪

אם אתם בספק האם חברת הניקיון משלמת את תנאיה כחוק, מומלץ להוסיף טבלה זו לחוזה העבודה ולרשום כי חברת הניקיון מתחייבת לשלם תנאים מינמליים אלו.זה יגן עלייכם ברוב המקרים.

עד כאן מרבית ההוצאות הצפויות.. והוצאות אלו אמורות להיות גלומות בהצעת מחיר ניקוי משרדים בהצעת המחיר שאתם מקבלים מחברת הניקיון ואתם בעצם משלמים סכום אחיד וקבוע כנגד חשבונית. האחריות לתשלום מלוא התנאים שבטבלה חלים על חברות הניקיון (למעשה רוב האחריות ולא כל, על כך במאמר נפרד – האחריות שלכם בעת העסקת חברת ניקיון)

לצורך ניקיון משרדים – אלטרנטיבה יעילה ומסודרת ברוב המקרים היא להעסיק חברת ניקיון.

בכל בחירה שתעשו אל תתייחסו רק למחיר המוצע, משום שבסופו של דבר ניקיון נמדד ע"פ התוצאה בפועל! ולא משנה אם חסכתם כמה אחוזים במחיר ניקוי משרדים כשהתוצאה לא תספק אתכם ובטווח הארוך לא תיהנו מניקיון המשרד.

כאשר מדובר בחברת ניקיון מקצועית שנעזרת בעובדים מקצועיים, אתם לבטח תיהנו מסביבת עבודה נקייה לאורך זמן, באותה מידה עם שכרתם עובד מקצועי, אחראי ואמין זה מתכון לשקט נפשי.. כך שחשוב לבדוק איכות לצד המחיר. הכי חשוב שתקבלו תמורה עבור התשלום. אם שילמתם מחיר זול והמשרד לא נקי זה הבזבוז כסף הכי גדול..

לפני ההתקשרות – תכירו קצת את החברה או העובד, תחפשו חברת ניקיון מומלצת, תשוחחו, תשאלו שאלות. לפעמים משרדים תקועים שנים עם עובד ניקיון לא מתאים רק בגלל שלא השקיעו בחיפוש הראשוני כמו שצריך, אח"כ זה כבר פחות פשוט, נעים וקל להחליף.. לכן השקיעו מעט זמן בשלב ההשמה וזה ישתלם לכם לטווח הארוך.

אם דעת רבים משפיעה עליכם, אז ניקיון למשרד מבוצע לרוב בהצלחה ע"י חברות ניקיון, ניקיון לבית בתדירות בד"כ מבוצע ע"י מנקים פרטיים תוכלו לשכור את שרותיהם בהצלחה בין היתר באמצעות קבוצות פייסבוק כדוגמת "המנקים"

להבהרות נוספות לגבי כמה עולה ניקיון למשרד וליצירת קשר – אנחנו זמינים לרשותכם לכל שאלה ב 1700-70-70-74

בהצלחה בכל דרך:-)

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו (: דילוג לתוכן