החזרי מס לשכירים

הפוסט הבא רלוונטי לא רק לעובדי ניקיון ויקנה לכם מס’ מושגים בסיסיים בנושא וינחה אתכם כיצד להתקדם עצמאית עד לקבלת הכסף במידה ואתם זכאים.

ראשית, אם לא שילמתם מס הכנסה – הפוסט לא רלוונטי בשבילכם.בתמונה למעלה תיראו דוגמה לתלוש שכר שמכיל תשלום מס מצד העובד.

עובדי ניקיון יקרים – במידה ואתם בספק אם מגיע לכם החזר,  נוכל לעזור לכם (תלוי פנאי) באמצעות מחלקת השכר שלנו, ללא עלות וזאת גם אם אתם לא נמנים עם עובדי חברת ניקיון פדנטים לפני הכל תדעו שהמס מחושב שנתי ולא חודשי למרות שאתם רואים הורדה כל חודש..

ההורדה הזאת היא בעצם תשלום משוער לסכום אותו תצטרכו לשלם ברמה השנתית, מכאן נולד ה’החזר מס’ לאותם מצבים בהם הסכום המשוער לא היה נכון ברמה השנתית וזאת ניתן בעצם לדעת בסיומה של כל שנה.

(ניתן להגיש בקשת החזר על סכומים ששילמתם ב6 שנים האחרונות) במידה ושילמתם מס.

להלן מס’ מקרים נפוצים ששווה לבדוק / להגיש בקשה:

* לא עבדתם כל השנה (התחלתם עבודה באמצע שנה או הפסקתם באמצע שנה).

כפי שהסברנו המס החודשי הוא ‘הערכה’ בלבד לסכום השנתי בהתחשב בהנחה שאתם עובדים 12 חודשים בשנה, כך שבמידה ולא כך הדבר, קרוב לוודאי שמגיע לכם החזר.

*החלפתם עבודה במהלך השנה והשכר לא זהה.

גם פה הערכה שגויה היות והנתונים לא עוברים בין המעסיקים כך שאצל כל מעסיק שילמתם מס אחר וכדאי לבדוק האם הסך השנתי נכון.

*נכים בגובה 100%

*עובדת בהריון שלא חזרה לעבודה בזמן.

*החזר בגין נקודות זכות המגיעות לכם ולא מומשו.

התייחסות קצרה לנקודות זיכוי

נשתדל להרחיב על כך בפוסט נוסף. לבנתיים – נקודות זיכוי בקצרה הינם הדרך של מס הכנסה להיטיב עמכם מסיבות שונות – כמו הורים לילדים בגילאים שונים, עובדים שגרים באזורים שונים, עולים חדשים וכו’.

בד”כ מעודכנות הנקודות בתחילת העבודה / השנה בהתאם למה שמילאתם בתלוש השכר. אך, לא תמיד כך. לפעמים לא חושבו לזכותכם כל הנקודות המגיעות לכם. כדאי לבדוק זאת – זה מופיע בתלוש השכר.

במידה ומצבכם השתנה במהלך הזמן, ייתכן ומגיע לכם נקודות נוספות.

לדוגמא: נולד לכם ילד.גם אם לא קיבלתם לכך ביטוי בתלוש השכר. תוכלו לקבל החזר על מה ששילמתם בשוגג.

*זיכויים שונים, כגון: תרומות.במידה ותרמתם לארגון מוכר ( עמותה שקיבלה אישור לפי סעיף 46) מגיע לכם החזר בגובה 35% מערך התרומה כל עוד ותרמתם מעל ל- 180 ש”ח סה”כ בשנה עליהם אתם מבקשים החזר.

הסתייגויות

*יש לשים לב שמס הכנסה בד”כ מעדכן זכאויות משנה לשנה כך שסכומים סמידה ונרשמו עלולים להשתנות.

*במידה ומגיע לכם החזר אך לא שילמתם מס על הכנסה אחרת – נניח והרווחתם כסף מפקדון, הימורים וכו’ המס שלא שילמתם יקוזז כמובן טרם תקבלו החזר.

שלב בקשת ההחזר

במידה וכאמור שילמתם מס ב6 השנים האחרונות ומגיע לכם החזר או שמה אתם מרגישים צורך בבדיקת זכאותכם להחזר. תוכלו להגיש בקשה להחזר באופן עצמאי ללא צורך בתשלום עמלה לגוף כלשהו. הבקשה מוגשת בחינם.

לשם כך יש למלא אחר ההנחיות שבקישור הבא מדריך להגשת בקשה להחזר מס שם תקבלו הסבר מעמיק ומפורט יותר בנוגע לזכאותכם כמו גם הטפסים אותם יש למלא ולהגיש. ההגשה מבוצעת ע”פ נוחיותכם באחד ממשרדי השומה הקרובים אליכם.

זכרו, תשלום מיסים אינו דבר קל למרבית האנשים אך מיטיב בסופו של דבר עם כולנו.

בהצלחה (:

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו (: דילוג לתוכן