קצת על ההבדלים בין התקשרות עם חברת ניקיון להעסקה ישירה

חברת ניקיון או מנקה פרטית, מה עדיף?

יש משרדים רבים אשר מעסיקים מנקה פרטית  ואחרים אשר מעדיפים חברת ניקיון. לכל אחת מהאפשרויות הללו יש יתרונות וחסרונות אך בראייה הכללית, אחזקה על ידי חברת ניקיון היא עדיפה.

מנקה פרטית

מנקה פרטית מבצעת בדרך כלל עבודה יסודית ומסורה. בהתאם לדיני העבודה יש  לשלם לה מעבר לשכר, הוצאות נוספות אשר חלות על כל מעסיק כמו לדוגמה הפרשה לפנסיה, ימי מחלה, ימי חופשה ועוד.  המכלול של כל ההוצאות הללו הוא די כבד וזו אחת הסיבות העיקריות אשר בגללה הלקוחות מעדיפים שלא להשתמש באופציה זו.

מנקה פרטית מגיעה בדרך כלל בימים ובשעות אשר נקבעו מראש, אך אם היא חולה או יוצאת לחופשה אין לה מחליפה ולכן לא יהיה מי שיבצע את עבודות הניקיון שהן חשובות ביותר להיגיינה האישית של כל עובד ואורח. תיאורטית יכול להיווצר מצב שבמשך שבועיים או חודש, המנקה לא תגיע ולכן יהיה על הנהלת המקום למצוא חלופות לפרק זמן זה. הבעיה היא שדי קשה להשיג מנקות זמניות ולכן בפרק זמן זה, ישרור אי סדר במשרד ובמקרים רבים מחוסר ברירה העובדים הם אלה שיבצעו את הניקיונות האלמנטריים.

חברת ניקיון מקצועית

מרחב התמרון של ניקיון המשרד כאשר האחריות היא על חברת ניקיון מקצועית כמו שלנו, היא הרבה יותר קלה. ברוב המקרים מנהל המשרד קובע עם נציג חברת הניקיון את העבודה הנדרשת, בכמה שעות מדובר אם בכל יום, פעמיים בשבוע, אחת לשבוע וכו’. כל זאת בהתאם לגודלו של המשרד ולמספר העובדים בו.

בנוסף לכך, מקבלים החלטה אם הניקיון יבוצע במהלך שעות היום כאשר העובדים נמצאים במשרד והמנקה מתמרן ומנקה בכל פעם חדר אחר בתיאום העובדים, עבודה בשעות הערב לאחר שאחרון העובדים יוצא לביתו או לחילופין, עבודה בשעות הבוקר המוקדמות כך שהעובדים מגיעים בבוקר למשרד מצוחצח ובעל ניחוחות מרעננים.

כאשר עובדים עם חברת ניקיון ואחד העובדים נסע לחופשה או הוא חלילה חולה, המשרד דואג לעובד חלופי אשר מגיע בשעות שנקבעו. במקרים חריגים יש שינויים מינוריים בלוחות הזמנים, אך בצורת ההתנהלות הנורמטיבית שירותי הניקיון קורים בזמן.

בנוסף לכך יש תמיד מרחב של גמישות. אם לדוגמה אמורה להתקיים מסיבה גדולה במשרד, פונים לחברת הניקיון ומבקשים לבצע התאמות של לוחות הזמנים, כך שיתבצע ניקיון הן לפני המסיבה והן אחריה ולמחרת העובדים יוכלו להגיע לסביבה נקייה ומטופחת ולחזור לשגרת העבודה.

תשלום עבור שירותי הניקיון

כאשר מדובר בחברת ניקיון, אין קשרי עובד מעביד בין הנציג של חברת הניקיון לבין משרד הלקוח. נציג זה מקבל את משכורתו רק מחברת הניקיון.

הלקוח מקבל מדי חודש חשבונית מס והוא משלם לחברת הניקיון את הסכום החודשי אשר עליו סוכם. מעבר לכך הוא לא משלם לעובדים של חברת הניקיון הוצאות נלוות כמו פנסיה, ימי הבראה, מחלה או חופש. כל הנושאים הללו מתנהלים בין חברת הניקיון לבין עובדיה הישירים.

נשמח לצרף גם אתכם להיות חלק מרשימת הלקוחות המרוצים שלנו, אשר נהנים משירותי ניקיון קפדניים ויוצאי דופן, תוך שיתוף פעולה מלא בין הלקוח לבין נציגי חברת הניקיון.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו (: דילוג לתוכן